otrdiena, 2009. gada 29. decembris
Tad ir Jaunais gads
trešdiena, 2009. gada 23. decembris
Tad ir Ziemassvētki
Sasniedzamība
otrdiena, 2009. gada 22. decembris
Grinča radiniece
It kā jau standartdisciplīnas esmu izpildījusi - eglīte izpušķota, piparkūku pirmā kārta arī jau aiz muguras, atliek sasaiņot dāvanas un sarakstīt apsveikumus un protams 9 ēdieni :) taču šobrīd, kad līdz Ziemassvētkiem atlikušas tikai 2 dienas mani pārņem pieaugošs satraukums, jo sajūtu nav...
Diez vai tā ir daļa no pieaugšanas, kad Ziemassvētki ir vienkārši 2 brīvdienas, kad nav jāiet uz darbu un teorētiski var iet ciemos bez pieteikšanās vismaz ķekatu izskatā :)
Protams, ka man bija liels prieks pušķot eglīti, cept piparkūkas, aizsūtīt kādu daļu no tām draudzenei, kas nebūs LV, prieks par to, kad iedomājos kā visi citi ap mani priecāsies, bet kāpēc man pašai par sevi nav prieka?
Visu laiku šķiet, ka ir izdarīts par maz, taču kas tieši - nezinu!
sestdiena, 2009. gada 19. decembris
Rituāli un māņticība
Kur vien skaties pretī ne tikai tradicionālie latviešu māņi (kuriem patiešām ir pamats) :), bet arī Ķīniešu, ķeltu un vēl sazin kādi. Var jau strīdēties cik daudz pamatotības tajā visā ir, vai 9 ēdienu ēšana Ziemassvētkos tiešām nodrošinās pārticību, jeb vienkārši nozīmē to, ja vari atļauties šos ēdienus likt galdā, tad JAU esi pārticis. Un ko darīt ar zivju zvīņām, sarkaniem makiem, bluķa staipīšanu un kaķa svēršanu?! Viens varen atraktīvs mānis/ rituāls man šķiet šis - jāuzvelk brūnas zeķes, ar sarkanu laku (!) uz pēdām jāuzraksta kādu naudas summu vēlies un jāpalūdz Zemes mātei piepildīt. Var jau būt, ka piepildās ar, bet es tomēr domāju, ka lielā mērā visu izšķir ticības moments, cik nav dzirdēts, ka dzerot piparmētras ledenes un domājot, ka tās ir ļoti efektīvas zāles tiek izārstētas praktiski neārstējamas slimības?...
Bet runājot par latviešu tautas ticējumiem, es vienmēr esmu apbrīnojusi to loģiskumu, kuru var atrast gandrīz katrā no tiem. Piemēram, saka, ka nedrīkst kāpt uz sliekšņa, tad notiks kāda nelaime. Mūsdienās protams neizprotams ticējums, kurā nevar saskatīt konsekvences, bet agrāk, kad durvju sliekšņi bija augsti, bet durvis zemas, kāpjot uz sliekšņa tiešām varēja notikt nelaime - gluži vienkārši sasitot galvu.
Še būs daži mūsu pašu ticējumi, tad jau katrs var pēc savas ticības un pārliecības pieņemt sev kādu zināšanai:
- Lai naudas nekad netrūktu, tad Ziemassvētkos nedrīkst visu naudu izdot.(loģiski, vai ne?)
-Kas Ziemassvētku rītā pirmais pieceļas, tas visu gadu ies pirmais ar darbiem priekšā. (arī pamatoti, ne?
-Ja pirmo Ziemassvētku vakarā pie debesīm daudz zvaigžņu, tad nākošā vasarā būs daudz sēņu. (neesmu pārliecināta :)
-Ziemassvētku vakarā velk ar krītu uz visām durvīm krustus, tad ļaunais gars iet prom.
-Zaļi Ziemassvētki dara baltas Lieldienas.
-Ziemassvētku nakti jāiet basām kājām ābeles purināt, tad nākošu gadu būs pulka ābolu. (varu iedomāties šo skatu :) :)
-Ziemassvētku vakarā jālej bļodā ūdens, jāiepilina divi pilieni sveču tauku un jāsamaisa. Ja pilieni saiet kopā, tad pāris apprecēsies, ja ne, tad izšķirsies. (prasa adrenalīnu no pāra)
-Kāds laiks ir pirms Ziemassvētkiem, tāds ir atkal vasarā pirms Jāņiem. (ja ticam sinoptiķiem, tad jābūt siltam :)
ceturtdiena, 2009. gada 17. decembris
Attieksmes jautājums
Pēdējā laikā bieži nācās sastapties ar attieksmes trūkumu. Jau sāku domāt, ka tā nu tas ir, neskatoties uz postulēto - "dari pats", "uzraksti ĪSTU vēstuli", "satiec draugus nevis zvani".
Vakar mani patīkami pārsteidza mūsu jaunā dzīvokļa saimniece, jo nododot atslēgas bija parūpējusies arī par pirmo sālsmaizīti, kas izrādījās pat ļoti salda un garšīga! :) Tiešām ir prieks satikt cilvēkus, kas pacenšas mazliet vairāk, nekā vajadzētu, turklāt izdara to ar attieksmi!
Nekas tā nenogalina kā vienaldzība! Vienaldzība man šķiet ir viens no spēcīgākajiem ieročiem! Tā spēj nogalināt ne tikai mīlestību vai draudzību, man pat šķiet, ka tās varā ir reāli ieroči, kas dažkārt nogalina pat fizisko ķermeni! Nezinu vai attieksmi var iemācīties, domāju kā tā gluži tāpat kā gaume vai nu ir, vai nu tās nav! Var iemācīties mehāniski smaidīt, kad vajag, var iemācīties kādas krāsas ar kādām sader, bet smaids bez attieksmes būs mākslīgs, bet modīgs abģērbs izvēlēts bez gaumes var būt smieklīgs!
Dariet, ko darīdami, bet lūdzu ar attieksmi! :)
otrdiena, 2009. gada 15. decembris
Progresija
piektdiena, 2009. gada 11. decembris
Dilemma
Manā priekšā stāv divas galvenās rīcības iespējas - darīt tā kā pieprasa mans iekšējais ētikas kodekss, jeb nolaisties līdz pretējās puses zemiskumam.
Vairākas reizes domāju, kā nu labāk darīt? Ja rīkošos saskaņā ar savu iekšējo sajūtu, tad ļaušu sev kakāt uz galvas, bet ja nolaidīšos līdz pretējās puses zemiskumam nebūšu saskaņā ar sevi un atkal jutīšos slikti. Jo īpaši aktuāli tagad šķiet izprast Bībelē minēto par otra vaiga pagriešanu. Tik grūti noturēties rāmjos!! Bet laikam jau tas ir tāds dzīves uzlikts pārbaudījums par pacietību un jāmēģina šo eksāmenu nokārtot.
Nekad neesmu nevienam atriebusies, kaut arī daudz ir dzirdēts par atriebības saldo garšu, kā arī to, ka atriebība ne vienmēr sniedz gandarījumu.
Kā jums šķiet, vai atriebībai ir kāda jēga?, un ko tā dod abām pusēm? Vai sodītais tiešām gūst mācību, bet sodītājs gaidīto gandarījumu?
ceturtdiena, 2009. gada 10. decembris
Partnerattiecības
pirmdiena, 2009. gada 7. decembris
Negausība?
ceturtdiena, 2009. gada 3. decembris
Slinkums vs iedvesmas trūkums
Dažiem varētu likties, ka starp šiem abiem iemītniekiem nav nekāda atšķirība, bet ticiet man - ir!! Mazliet padomāju un re ku būs atšķirīgais:
Slinkums:
1. Neko negribas darīt
2. Tiek izgudroti dažādi iemesli nekā nedarīšanai
3. Izgudrotie iemesli kļūst par argumentiem
4. Argumenti kļūst neapstrīdami
5. Tiek atklāts, ka gultā var ne tikai gulēt
6. Pavadīt laiku ar Slinkumu kļūst jautri un interesanti
7. Slinkumam tiek izdomāti mīļvārdiņi
8. Tu jūties apmierināts
Mūzas aizceļošana:
1. Pārņem sajūta, ka prom devies tuvs/ mīļš draugs
2. Tiek izjusts zaudējums
3. Klusums nav izskaidrojams un ir nepatīkams
4. Mīļākā vieta mājās ir logs
5. Tiek apzvanīti draugi, lai noskaidrotu vai Mūza gadījumā nav pie viņiem
6. Tu pirmo reizi apmeklē zīlnieci, kas atrod lietas no attāluma
7. Tu jūties neapmierināts
Vēlu jums pārāk nesadraudzēties ar Slinkumu un biežāk aprunāties ar savu Mūzu, pateikt viņai paldies, ka nav jūs pametusi! :)
trešdiena, 2009. gada 25. novembris
Mani ikdienas blogi
Jau kādu laiciņu es katru rītu uz virtuves vai naktsgaldiņa saņemu savu rīta blogu. Vēl pirms dažiem mēnešiem es tās sauktu par zīmītēm, bet nu jau atgādinājums "Augļi ir jānomazgā" ir izvērsies par dažāda tipa apcerēm, un tēmu ierosmēm dienas pārdomām.
Vai tie ir man veltīti blogi? Kā jums šķiet, kas tad īsti ir blogs? Tā ir dienasgrāmata vai zīmīte? Cik cilvēkiem jāizlasa ieraksts, lai to varētu saukt par blogu? Un vai tāda čivināšana Twiterī ir kaut kas mazāks nekā blogošanas, no sērijas maza zīmīte par nopērkamajiem produktiem vs vēstulei? Kaut kā šodien uzdodu pārāk daudz jautājumu, bet kā vēsta sens teiciens nav muļķīgu jautājumu ir tikai muļķīgas atbildes. :)
Un vispār šodien izdomāju sastādīt savu apņemšanos sarakstu. Lai man būtu vieglāk to pildīt minēšu galvenos punktus:
1. Nedēļā uztaisīt 1 patiešām lielisku fotogrāfiju
2. Katru dienu iemācīties 5 jaunus vārdiņus spāņu valodā
3. Katru dienu pildīt muguras vingrojumus
4. Ievērot augstākminētās apņemšanās!!!
pirmdiena, 2009. gada 16. novembris
Varbūt beidzot...
svētdiena, 2009. gada 15. novembris
Sieviete ar/bez pavadoņa
Slimnīcā ārsti izdeva apliecinājumu par nodarītajiem miesas bojājumiem, taču neskatoties uz to policija atteikusies ierosināt lietu. Iespējams, ka rakstā netika minēta kāda būtiska informācija, kas būtu pret rakstā minēto meiteni, bet man ka juristei nav skaidras dažas lietas:
- vai tiešām apsargam ir tiesības kratīt sievietes somiņu; - kāpēc policija neņēma vērā ārsta atzinumu;
- kāpēc apsargiem jāpielieto nesamērīgi paņēmieni.
Jautājumu ir vēl vairāk, bet ar katru dienu aizvien vairāk un vairāk pārliecinos, ka sievietei/ meitenei pa Rīgas ielām bez pavadoņa pastaigāties nav droši!
trešdiena, 2009. gada 11. novembris
Lāčplēša dzimšanas diena
Nevarēju saprast ar ko gan Valdis izpelnījies šos apsveikumus, ne jau viņam šodien dzimšanas diena, bet Lāčplēsim!! Valdis tik smaidīja un pieņēma labu vēlējumus, bet es ievēroju vienu sievieti, kas bija atnākusi pie pieminekļa nolikt trīs baltas rozes. Viņas acīs bija tāāāāds vārdos neizsakāms izmisums un bēdas, viņa no sirds raudāja. Pirmo reizi mūžā uzdrošinājos nofotografēt cilvēku, kuru pārņēmušas tik lielas bēdas/ skumjas. Tagad skatos uz šo bildi un taisni vai jāraud! Domāju, ka šī sieviete bija viena no retajiem, kas zina, ka 11.novembris nav Lāčplēša dzimšanas diena, bet gan diena, kad tika sakauts Bermonta karaspēks un Rīga beidzot tika atbrīvota. Varbūt, ka starp šajās cīņās kritušajiem (57 virsniekiem un 686 karavīriem) bija viņas tēvs?...
Ceru, ka neesat aizmirsuši logā iedegt svecīti par godu kritušajiem!
otrdiena, 2009. gada 10. novembris
H1 N1 vai kā tur bija
Laikam jau vakardienas sižets ziņās, kur parādīja aptiekas darbiniekus maskās izskatījās gana biedējoši. Paniku un pārdomas nodrošināja arī fakts, ka visi mediji mūs tikai informē par to, ko cilvēki dara - pērk maskas, vitamīnus, pretgripas līdzekļus!!! Bet nekur nav teikts, kas patiešām būtu efektīvi darīt, tas kā allaž paliek pašu cilvēku ziņā.
Es tomēr sliecos domāt, ka šī cilvēku panika ir izdevīga nevienam citam kā tikai zāļu ražotājiem. Kāpēc es tā domāju? Tāpēc, ka visur tiek minēti zāļu nosaukumi, kas patiesībā der parastajai gripai, jo ja nemaldos, tad tādas drošas vakcīnas vēl nav, līdz ar to jautājums - kāda jēga dzert piem.Thera Flu vai jebkuru citu līdzekli, ja tas pat neder profilaksei. Bet runājot par profilaksi. Kaut kā lielumlielais vairums cilvēku ir piemirsuši vecos labos imunitātes stiprināšanas un pretvīrusu līdzekļus - ķiploks, dzērvene, zāļu tējas, medus.
Tad nu lūk dažas receptes:
Ķiplok maizes: Sajauc biezpienu ar krējumu, pēc garšas pieliek sāļi. Pāri liek ķiplokšķēlītes. Ja nevēlaties sūro garšu, tad no daiviņas jāizņem zaļā saknīte, kas patiešām ir visa sūruma pamatā.
Vēl saka, ka ķiplokkrelles esot gana labas, bet tas nu tā gaumes lieta! :)
Dzērvenes: Dzērvenes saspaida ar piestiņu klāt liek nedaudz cukura un medus, ēd bez ierobežojuma.
Medus: melnajam rutkam izgrebj vidiņu (ne gluži visu), bet tā, lai tajā var ielikt tējkaroti medus. Šādi notur aptuveni 8h. Izgrebtajā vietiņā bus izveidojusies medus/ rutka suliņa, to dzer pa tējkarotei apmēram 3x dienā. Pieaugušajiem garšos šāds kokteilis (pret klepu) - 100gr šņabis, 100 gr medus!
Uz veselību!
sestdiena, 2009. gada 7. novembris
Stereotipi, normas un mēs pa vidu
ceturtdiena, 2009. gada 5. novembris
Viņi un mēs vai mēs un viņi
ceturtdiena, 2009. gada 29. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.11
Vakardienā mums nepatīk tas, ka tajā neko nevar mainīt, ka šie notikumi un pieredze paliks nemainīgi, nav jau tā, ka vienmēr nepatīk, gadās jau arī veiksmīgas un labas vakardienas, kad mēs veldzējamies atmiņās, par kolosāliem notikumiem, cilvēkiem, galu galā pašiem sevi.
Rītdiena... Mnjā, rītdiena vienmēr ir intriģējoša, lai vai cik saplānots ir mūsu dienas grafiks, vienmēr ir vieta nejaušībai, un gluži kā tauriņa spārni, kas varot izraisīt taifūnu tūkstošiem km attālumā, tā nejauši sastapts cilvēks spēj ietekmēt mūsu dzīvi un mēs nekad neuzzināsim, kādi mēs būtu bijuši, ja autobusa pieturā, vai pa ceļam uz veikalu mēs nesatiktu vecu tantuku, kas mūs pabrīdina maku nelikt somas ārējā kabatā, ka tagad pilnas ielas ar maziem zaglēniem, kas to vien gaida, kad mēs ieslīgsim pašapmierinātības mirklī...
Šodien es iedomājos arī par to, ka lai vai cik stipri mēs gribētu būt mehānisms, kas pasauli dara labāku, nereti esam tikai līdzeklis kāda cita rokās. Ņemsim par piemēru manu mīļāko salīdzinājumu - automašīnu. Kā jau mēs visi labi zinām, dažām gaišām galviņām gan mēdz piemirsties, automašīnu uz priekšu virza ne tikai motors un viss pārējais, kas saistīts ar šo mehānismu, bet arī degviela, taču ar to vien nepietiek, lai tā kustētos, vēl ir vajadzīgs prasmīgs pilots/ šoferis/ vadītājs. Tas būtu minimums, ja veicam parastu ikdienas izbraucienu. Ja palielinām ātrumu nereti labi noder blakussēdētājs/ stūrmanis, kas pamana, to ko vadītājs palaidis garām un brīdina par kādu pārgalvīgu riteņbraucēju vēlā vakara stundā, vai noklīdušu kaķēnu. Tad nu rodas jautājums, kurš/ kas šajā braucienā ir pats svarīgākais? Automašīna kā tāda, vadītājs, jeb tomēr kvalitatīva degviela? Lai vai kā gribētos visi nevar būt vadītāji vai automašīnas, bet ne mazāk svarīga ir ari degviela. Un manuprāt ļoti svarīgi ir lai vadītājs nemēģinātu ielīst degvielas tvertnē un degviela savukārt salonā! :) Jaukas pārdomas visiem! :)
otrdiena, 2009. gada 27. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.10
trešdiena, 2009. gada 21. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.9
svētdiena, 2009. gada 18. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.8
Jauda vai grieze?
Mans, manuprāt, lieliskākais jautājums vīriešiem, kad viņi sāk lielīties ar to, ka viskautko saprot no auto lietām un, ka sievietes ne tikai neko nesaprot, bet arī vada automašīnu daudz sliktāk nekā vīrieši, ja tas vispār tiek atzīts par vadīšanu ir – Vai Tu zini savstarpējo saistību jaudai un griezei, ja tāda ir tad kāda? Mmmmm tās sejas izteiksmes būtu vērts fotografēt!!!! Ir ko redzēt, goda vārds!! Kad sāk atgūties no šokējošā jautājuma, ko protams no sievietes nav gaidījuši parasti man atbild ar pretjautājumu – vai es pati zinu atbildi, es ta zinu, bet Tu noteikti kā Vīrietis, homo sapiens vainags, zini vairāk! :) Bet nezina jau ne velna, protams ar retiem izņēmumiem.
Sniegšu mazu ieskatu tiem kam interesē tehniskais skaidrojums. Principā lielais vairums domā, ka lai padarītu automašīnu dinamiskāku vienīgais, kas būtu jādara – jāpalielina jauda jeb zirgspēki, taču tas nebūt tā nav, jo tieši grieze ir tā par kuru nedrīkst aizmirst forsējot dzinēju. Taču bieži vien forsētaji piemirst, ka maksimums tiek sasniegst vien pie apm. 4000 rpm, bet vai ikdienā braucot pa Rīgu un sēžot sastrēgumos to sasniedz? Nē, jo šo jaudu nav iespējams realizēt praksē. Līdz ar to nereti standratmašīna ar neuztūnētu motoru velk labāk, jo tās griezes moments sasniedz optimālo lielumu salīdzinoši plašā darba apgriezienu diapazonā.
Bet tagad padomāsim par „jaudas un griezes” momentu sadzīvē, mūsu savstarpējās attiecībās. Ja mēs tēlaini definējam sievieti par jaudu, bet vīrieti – griezi. Arī šeit nekas nevar sanākt, ja partneriem nav līdzvērtīga ekipējuma. Ja sievietei vīrietis jāvelk it visā, tad tas vilciena sastāvs, ko saucam par attiecībām neattīstis nedz savu maksimālo ātrumu, nedz celtspēju, jo viens mehānisms nepalīdz otram. Ja grieze nenodrošina zirgspēkiem (jaudai) nepieciešamos apgriezienus, tad lokomatīve pēc necik liela nobraukuma nonāks Dzelzceļa muzejā, kur brīvdienās samaksājot pāris latus ģimenes nāks aplūkot to...
sestdiena, 2009. gada 17. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.7
ceturtdiena, 2009. gada 15. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.6
Daudz ir runāts par to, kur un kā viņa rodas un kādi ķīmiski procesi notiek mūsu galvā un ķermenī. Man arī spoguļa atvilktnē stāv izdaudzinātās rozā brilles, bet skapī spārniņu komplekts, kas nodrošina lidināšanos apmēram metru virs zemes un vienlaicīgi rada sajūtu, ka ēst negribas nedz no rīta, nedz vakarā! :)
Bet ir jau vēl mīlestība pret dzimteni, tā pārsvarā nevalkā rozā brilles, mīlestība pret bērnu savukārt iztiek bez spārniņu komplekta, bet mīlestība pret suni ne tik, bet visi šie mīlestības veidi patiešām pastāv un tos nevarētu likt kategorijās - patīk, ļoti patīk, drīzāk patīk nekā nepatīk.
Atcerējos, ka vienā dienasgrāmatā uz iekšējā vāka biju ierakstījusi kādu domu pie kuras biju plānojusi atgriesties, bet lai vai kā esmu centusies izdibināt tās patiesumu nekad man nav izdevies.
Doma ir sekojoša: vai mīlestība ir tik liela cik cilvēks, jeb cilvēks tik liels cik viņa mīlestība... Vai pagrimis cilvēks ir spējīgs uz lielu mīlestību? Vai varbūt lielā mīlestība rodas augstskolu gaiteņos? (šitam gan es nepiekrītu) No kā ir atkarīgs cik lielu mīlestību mēs jūtam?
Mērot mīlestību mums katram gan derētu atcerēties arī šo lietu, ka iespējams mūsu maksimums ir kāda minimums... un arī to, ka mīlestību izmērīt nav iespējams, tāpat kā nevar izmērīt cik patiesībā bija jāizmaksā Dienvidu tilta būvniecībai ... :)
Varbūt ar mīlestību ir tāpat ka ar Rīgu, kas nekad nedrīkst būt pabeigta, lai neogrimst, varbūt mīlestības noslēpumam jāpaliek neatminētam, lai tā varētu turpināt dzīvot?
lūk būs mans mīļākais mīlestības dzejolis:
(Ā.Elksne)
Saņem, mīļais, manu roku ciešāk
Un pa liepu lapu laipu ved.
Es tev nešauboties līdzi iešu,
Kaut visapkārt zibens blāzmu met.
Saņem, mīļais, manu roku ciešāk,
Liepu lapu laipa mums zem kājām zied
Un caur trejdeviņu liesmu lokiem
Mums pa to liek mīlestība iet
trešdiena, 2009. gada 14. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.5
Bet, ja kaunu iemācās, tad kur un kad? Vai tad, kad vecāki māca, ko ir labi darīt un ko ne, kā ir labi justies un kā nedrīkst, kaut vai klasiskais piemērs ar īsti veči neraud. Ja puika, kas ir iemācīts neraudāt tomēr raud skatoties filmu vai aizkustinošu reklāmu, tad viņš izjūt kaunu par savām "nepareizajām" sajūtām.
Man personīgi bija tāds gadījums. Braucu vasarā no nometnes (man bija kādi 17 gadi). Tā kā nometnes autobuss līdz mājām neizvadāja, tad nācās gaidīt savu transportu, lai nokļūtu mājās. Pieturā biju viena. Pēc kāda brītiņa man 'pievienojās' iedzēris vīrietis, kuru acīmredzot uzrunāja mani īsie svārki. Netālu no pieturas nojumītē viņš izdomāja novilkt bikses un parādīt man savus labumus. Tā kā pietura nebija pilsētā, bet gan uzreiz aiz tās, es pārgāju pāri šosejai, lai mūs atdalītu automašīnu plūsma un nol;emu braukt ar pirmo transportu lai vai kādā virzienā, ka tik prom. Kad vīrietis arī nolēma iet pāri uz manu pusi, sapratu, ka jālaižais un sāku skriet, bet pasaukt kādu palīgā man bija kauns. Man bija kauns kliegt!!!!!
piektdiena, 2009. gada 9. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.4
Kas mums liek bailēs pamirt, bet kas traukties uz priekšu/ atpakaļ/ prom? Runā, ka bailes nedrīkstot izrādīt, jo tās ejot roku rokā ar vājumu, taču tad sanāk, ka vājums mūs spēj virzīt uz priekšu, bet kā gan kaut kas nespēcīgs var virzīt? Lai virzītu jebko vai tas būtu mehānisms, jūtas vai process jābūt apveltītam ja ne gluži ar spēku, tad enerģiju noteikti.
Vēl saka, ka kāda cita bailes mūs apgrūtina, jo mēs nevaram būt drosmīgi cita vietā, taču mēs varam palīdzēt atrast drosmi vai padarīt to no kā cilvēks nobijis ne tik bailīgu, jo dažkārt pārāk daudz sadomājoties arī bailes sadomājās līdzi un izaug lielākas nekā pats process/ lieta ir!
Esmu pārliecināta, ka mūsos ir vairāk resursu nekā mēs domājam vienārši dažkārt mums trūkst instrumentu, lai pie tiem piekļūtu, piemēram, lai piekļūtu zemes dzīlēm ir vajadzīga vismaz lāpsta (tas nu būtu instumentu minimums), tātad pie mums var atnākt kāds ar lāpstu un piekļūt šim resursam, piemēram drosmei.
Un tas vien, ka mums pašiem trūkst instrumentu nenozīmē, ka mūsos nemīt apslēptais resurss.
ceturtdiena, 2009. gada 8. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.3
Kā jau vairumam cilvēku atkāpties no sevis uzstādītiem pieņēmumiem un domām man ir grūti atzīt savu maldīšanos, bet šoreiz ir savādāk, tagad es ar mierīgu sirdi un smaidu uz lūpām varu atzīt, ka mans skepticisms bija nevietā.
Nobeigumā - paldies visiem, kas par mani uztraucās un sūtīja sveicienus! Jums no manis arī vislabākie vēlējumi!
trešdiena, 2009. gada 7. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.2
Bet vai tiešām tikai gaidīšana, jo piemēram bērniņu gaida veselus 9 mēnešus, kuros arī visādas neērtības - rīta nelabumi, sāpoša mugura, piepampušas kājas un kur nu vēl "burvīgā" apavu vilkšana uz dullo maucos, jo vēders traucē redzēt pēdas, bet ar to jau vēl visi "prieki" nebaidzas gala beigās jau vēl - slimnīca... kur arī vēl šis tas... Bet beigās, visi priecīgi un mamma pēc kāda laiciņa pat sāk apsvērt domu tam visam iet cauri pa otram un trešam lāgam! :)
Varbūt lieta tāda, ka neviens viena un tā paša iemesla dēļ (ja neskaitam bērniņu laišanu pasaulē) slimnīcā nevēlas atrasties? Jo, ja bāra apmeklējumam par blakusparādību varētu uztvert galvassāpes, tad sāpes pēc slimnīcas nav gluži tas, kam esam gatavi, kur nu vēl atkārtots apmeklējums.
Gribās jau, lai būtu kā auto servisā pēc kura apmeklējuma tuvākajiem 10 000 km viss savests kārtībā un ik pa laiciņam jāpapildina tikai degviela un logu šķidrums. Diemžēl vai par laimi cilvēka organisms ir smalkāks mehānisms un pareizo skrūvīšu pievilkšana nenodrošina to, ka viss būs oki doki. Mūsu "mehānisma" funkcionēšanu nodrošina ne tikai tas, ka viss ir savās vietās, bet arī to, ka paši esam īstajā vietā un, ja vien neesam dakteri, medmāsas vai sanitāri vēlams, lai šī vieta nav slimnīca.
otrdiena, 2009. gada 6. oktobris
Hospitāļa pārdomas Nr.1
Kāpēc tā?
pirmdiena, 2009. gada 21. septembris
Ive Mendes
Runājot par mūziku, nevaru nepieminēt manu pēdējā gada atklājumu – Ive Mendes. Pat nav tā, ka es viņu būtu atklājusi, man viņu ierādīja. Kādu nedēļu darbā visiem kritu uz nerviem, jo nepārtraukti viņu klausījos, būtu jau labi, ja es klausītos viņas albūmu! Protams, ka es klausījos vienu dziesmu – Natural High. :)
Kā jūs domājiet, ko nozīmē būt – On A Natural High? Es teiktu, ka tas ir būt laimīgam, iemīlējušamies, brīvam, par sevi pārliecinātam, kā Ive saka – tik dzīvam! Pēdējā laikā es aizvien biežāk tā arī jūtos un šīs sajūtas esot vienam ir ārkārtīgi grūti, ja ne neiespējami radīt, jo lielāko sajūtu gammu mums dod nevis pats fakts, ka jūtamies brīvi un pārliecināti, bet tas, ka mums ir kāds ar ko tās dalīt. Brīžos, kad pašam savas spalvas šķiet tik pelēkas un nespodras ir kāds, kas pasaka: „Eu, augstāk spāres namdari!, smukas kurpes!... :) :)
Un vēl kāds ne mazāk svarīgs aspekts, lai sajustos On A Natural High – jābūt natural, tātad dabīgam. Natural High notēlot vai iestudēt nav iespējams, to sajutīs!
Varbūt rīt mēģini pamosties agrāk, izlīst no gultas pietiekami agri (nu kādos 4:30) lai ieraudzītu saullēktu, kas spēj radīt Natural High sajūtu?! Un varbūt jau aizparīt Tu saullēktu neskatīsi viens!?
Jaukus saullēktus!
http://www.youtube.com/watch?v=GBrIOcBETZ0
Kastanis
Uznāca tādas interesantas pārdomas par kastaņu tēmu. 50.vidusskolā mums skolas himna bija – Dzimtā skola, komponists: M. Celminskis, teksta autors: I.Eglīte. Piedziedājums skanēja šādi:
Zem skolas kastaņām
Plaukst gaiši sapņi par dienām tālākām.
Zem skolas kastaņām,
Mēs sapņojam par dzīves uzvarām.
Vispār man šķiet, ka mūsu skolai ir ļoti skaista himna! (Bet tas tā liriska atkāpe).
Tagad tā prātā nenāk nekas, kas simbolizētu divus gadalaikus, piemēram, kastanis man asociējas gan ar pavasari, gan rudeni. Bērnībā no kastaņiem tapa visādi interesanti dzīvnieciņi, kurus ganīja zīļukpuikas :), diez, šodien bērni tādus vēl taisa?...
Un vēl kāda interesanta lieta par kastani – ja to nēsā kabatā, tad tas ne tikai nodrošina pret skauģu negatīvās enerģijas atvairīšanu, bet palīdz arī pret kaulu sāpēm, ja tādas ir!
Viens no maniem šī rudens mazajiem plāniņiem ir pagatavot karamelizētus saldos kastanīšus. Nezinu vai sanāks tik pat gardi kā Grieķijā dabonamie, bet recepti, kurai sekošu noteikti nopublicēšu, ja sanāks labi! :)
svētdiena, 2009. gada 20. septembris
Solārijs vs saule
Tā nu sanāk, ka ņemot vērā saules daudzumu Latvijā, nav brīnums, ka sauļošanos jūrmalā ir izkonkurējis solārijs. Bez kādas īpašas pārbaudes varu gandrīz droši apgalvot, ka būtu grūti atrast vēl kādu galvaspilsētu Eiropā, kur būtu tik daudz solāriju un spēļu zāļu cik Rīgā.
Kad tikko parādījās solāriji, kā jau allaž notiek ar jaunām lietām un izgudrojumiem, tiem netika atrasta kaitīga ietekme uz veselību. Varbūt, ka tas tā arī būtu palicis, ja vien neparādītos no solāriju atkarīgo armija. Meitenes un dažkārt arī zēni, kam skaistuma etalons ir burkānoranža sejas krāsa, sīkas grumbiņas ap acīm un izredzes tikt pie ādas vēža ātrāk nekā gaidīts. Mani patiesi šokēja kādas meitenes atbilde uz jautājumu – „Vai Tu nebaidies no ādas vēža?” uz ko saņēmu atbildi – „Par to domāšu, ja saslimšu!” Kolosāli!, tikai tāds nieks vien, ka tad jau būs sen par vēlu!
Varbūt arī Latvijā, vajadzētu ieviest Francijā pieņemto likumu, kas ierobežo solārija apmeklējumu līdz 18 gadu vecumam? Taču diez vai tas palīdzētu, jo neba pilngadības sasniegšana mūsos iesēj saprāta graudu!
Paldies Gatim Šļūkam par burvīgo zīmējumu!
sestdiena, 2009. gada 19. septembris
Anonīms teica...
Nekad neesmu līdz galam izpratusi šo „fenomenu” kāpēc izsakoties anonīmi vairāk ir negatīvā, nekā pozitīvā. Vai tiešām, tas ir saistīts ar to, ka cilvēkam nav drosmes? Un, ja tā, tad sanāk, ka gļēvāki ir vīrieši, jo pēc statistikas datiem vadoties vīrieši sastāda lielāko interneta lietotāju auditorijas daļu...
Intereses pēc ieskatījos svešvārdu skaidrojošajā vārdnīcā un atradu, ka anonīms nozīmē – autors nav zināms. Mnjā, tas visu padara vēl jo interesantāku. Esmu pārliecināta, ka autors taču ir zināms! Šis komentārs jau nav kāds vecs rokraksts, kas atrasts faraona kapenēs, bet varbūt šī anonimitāte ir tāpēc, ka autors vēl līdz galam nav izpratis sevi un neidentificējas ne ar ko...
Cilvēkiem, kas nolēmuši ciemoties manā blogā es aicinātu tomēr neskatoties uz to, ka sistēma nepiedāvā lauku vārda ierakstam, rakstīt ja ne savu vārdu (mazums nepatīk vecāku dotais...), tad vismaz identificēties ar kādu sev tīkamu niku.
piektdiena, 2009. gada 18. septembris
Ūdens atmiņa
Kādu laiku atpakaļ uzzināju, ka ūdenim piemīt atmiņa. Fenomens, ko zinātnieki atklājuši, bet nevar izskaidrot. Ūdens vispār ir interesanta "būtne", atšķirībā no citām vielām, kas sasalstot samazinās, tas gluži pretēji izplešas. Ūdens ir dzīvības pirmsākums, bez tā nekas, nekad nebūtu noticis.
Lai ūdeni, ko saņemam pa krānu atdzīvinātu pietiek ar kādas zaļas/ dzīvas lapiņas iemešanu tajā. Pēc apmēram 15 min, ūdens būs kļuvis dzīvs, tas būs atcerējies iespējams savu bērnību, kad kā mazs strautiņš, cerību pilns izlīda no kādas klints. Varu apgalvot tikai to, par ko pati esmu pārliecinājusies, ka ūdens tik tiešām garšo savādāk, it kā svaigāk un dzīvāk, ja ir atcerējies savus pirmsākumus un gluži tāpat kā cilvēku ietekmē labi vārdi un uzmanības apliecinājumi, tāpat arī ūdens no mums ir spējīgs saņemt mūsu labās domas, vēlāk tās atdodot mums atpakaļ, ja to izdzeram.
ceturtdiena, 2009. gada 17. septembris
Filma, kas uzrunā
Vakar noskatījos kolosālīgāko filmu, kādu jebkad esmu redzējusi!
Uzrunāja, gan sižets, gan skaistie skati. Vēlāk uzzināju, ka filmā mēs kaut pa maziem, īsiem kadriem varam redzēt vai visu pasauli.
Negribas stāstīt sīkumus par filmu, jo kas vēlēsies atradīs iespēju to noskatīties, jo garantēju, ka veltītais laiks nudien nebūs zemē nomests.
Tā arī darīšu vairāk ne vārda par filmu, jo negribu ar savu skatījumu laupīt skaisto filmas atklāšanas mirkli, jo gluži tāpat kā dzīvē, viena lieta ved pie otras un atskatoties viss tiešām noticis uz labu, tāpat arī filmā The fall sižets un doma atklājas katrā nākošajā mirklī.
http://www.youtube.com/watch?v=iO0LYcCoeJY
otrdiena, 2009. gada 15. septembris
Jo tuvāk, jo sāpīgāk
Tīri cilvēcīgi jebkurai lietai vai būtnei mums gribas pietuvoties, jo tuvāk, jo labāk. Tuvojoties savvaļas dzīvniekam mēs novērtējam katru centimetru, ko tas mums atļāvis tuvināties un nemaz neņemam ļaunā, ja pēc ilgas un pacietīgas gaidīšanas tuvināšanās nenotiek. Un tad pārņem apcerīgas domas par to, kas būtu, ja būtu. Ja tajā brīdī nebūtu nobrikšķējis zariņš, vai vējš būtu pūtis no citas puses un Tu netiktu pamanīts, vai varbūt dzīvnieks tēlo, ka nemana un viss tiek kontrolēts, bet zara brakšķis kalpoja tikai kā iegansts, lai laizlaistos.
Kad lieta nonāk pie tuvošanās cilvēkam, mēs nez kāpēc kļūstam nepacietīgāki un nelīdz nedz jūtas, nedz prāts, jo mūsdienu steidzīgajā laikā visu vajag tūlīt un tagad, vēlams vakar! :) Ātri iepazīties, ātri saprast, ka neesam piemēroti un izšķirties jau tajā pašā vakarā. Iespējams, ka scenarijs būtu ritējis pavisam savādak, ja talkā nāktu pacietība, ja cilvēks cilvēkam ļautu vērties kā gliemežvākam, lai parādītu pērlīti, kas viņā slēpjas. Bet protams, ka viss būtu savādāk. Jo vairāk gliemezis tiek plēsts vaļā, jo ciešāk tas aizveras uz āru vien parādot kaut ko gļotainu un ne pārāk patīkamu... kaut gan, ja būtu pacietība, tad no gļotām nebūtu ne vēsts, vien skaista pērle pašā vidū!